Hakkimizda

İLK YILLAR

1895 - 1920'lar


Paul Sperry 1895 yılında denizci bir ailenin çocuğu olarak Connecticut da Dünya’ya geldi. Çocukluk yılları, Büyük Babası olan Kaptan Sereno Armstrong ‘ un Güney Deniz Adalarında ki vahşi maceralarını dinleyerek geçti. Paul Sperry ‘ nin Dartmouth’da ki Klej yılları 1.Dünya Savaşında ki salgın sebebi ile yarım kaldı ve Amerikan Deniz Kuvvetlerine denizci olarak katıldı.
 

Sperry Markasının Doğus Hikayesi


1935

Hırslı ve yaratıcı bir Denizci olan Paul Sperry ‘ nin hayatı hep kaygan güvertelerde geçti ve yıllarını ıslak güverte yüzeylerinde kaymayacak mükemmellik te bir tekne ayakkabısı tasarlayarak geçirdi.

Birgün köpeğinin buzlu bir zeminde patileri ile nasıl hızlı ve kaymadan hareket ettiğini görünce, işte o anda ayakkabısının tabanının nasıl olması gerektiğini anladı ve Dünya’nın ilk tekne ayakkabısı doğdu.
 

Tüm Denizcilerin aklı ve sevgisi işte o an kazanıldı


1936 - 1940'lar

Bu icattan sonra tüm Amerika Seyir kulübü üyeleri , Paul Sperry ‘ ye mektup yazarak bu dikkat çekici ayakkabılardan kendilerine bir çift istediler. Bu andan sonra artık tüm Denizciler artık güvertede güvenle hareket edebileceklerdi.
 

Klasik Amerikan Stili


1960 - 1970'ler

Kennedy ailesi bir tatilinde Sperry Top-Sider ayakkabıları ile görüntülendiğinde artık bu marka ünlenmeye başlamıştı.
 

Başarı Hikayesi  


1980 - 1990'lar

Artık Spery Top-Sider ünlü editörler , köşe yazarları ve dergiler tarafından denenmiş , onaylanmış güvenilir bir ayakkabı sembolü olmuştu.

1987 yılında Dennis Conner ‘ unAmerika yellken  takımı Sperry Top-Sider ayakkbıları ile şampiyonluğu tekrar ülkesine kazandırmıştır ve artıl Sperry Top-Sider Amerika takımının resmi ayakkabısı olmuştur. Bugün halen Amerika yelken takımı Sperry Top-Sider ürünlerini kullanmaktadır.
 

GÜNÜMÜZ;

BUGÜN: SPERRY MARKASI DÜNYANIN EN POPULER MARKALARI ARASINDADIR.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır